COVID-19 meetmed

21.04.21

Riigi 13. nädala põhisõnumid

 

Katussõnumid:

  • Olukord paraneb, jätkame õigel teel. Meie ühiste pingutuste tulemusel on nii koroonaviirusega nakatunute kui ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv vähenenud. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Kui püsime õigel teel ja olukorra paranemine jätkub, saame naasta samm-sammult tavapärase elukorralduse juurde.
  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Veendume, et meie üle 70-aastased lähedased annaksid vaktsineerimissoovist teada oma perearstikeskusele. Pärast kriitilise hulga eakate ja riskirühmade vaktsineerimist avaneb ka kõigil teistel soovijatel võimalus ennast vaktsineerida.
  • Veedame koolivaheaja ohutult. Hoidume reisimisest ning järgime endiselt kõiki viiruse leviku vähendamiseks kehtestatud reegleid. Viibime rohkem õues, kuid hoiame ka seal teiste inimestega turvalist vahemaad ning väldime kogunemisi ja pidusid.
  • Kasutame võimalust puhata ja maandada vaimseid pingeid. Koolivaheajal saame veeta perega nutivaba aega ja suunata lapsi värskes õhus liikuma. Ettevaatlikult, ühekaupa, võivad lapsed sõpradega kohtuda – sotsiaalsed suhted on heaks enesetundeks vajalikud. Peame vastu, et saaksime suvel nautida tavapärasemat elu.

Kehtivad piirangud: https://www.kriis.ee/et/kehtivad-piirangud-ja-nende-leevendused