COVID-19 meetmed

13.05.21

Riigi 13. nädala põhisõnumid

 

Katussõnumid:

  • Jääme ettevaatlikuks ka piirangute leevenedes. Nakatumisnäitajad on viimastel nädalatel paranenud ja see on võimaldanud valitsusel teha esimesi leevendusi, siiski on viiruse leviku riskitase veel kõrge. Seetõttu peame jääma ettevaatlikuks, et piirangute leevendamine ei tooks kaasa haigestumise uut kasvu.
  • Liigume rohkem värskes õhus, kus saab ohutult aega veeta ja hajutatult ka teistega kohtuda. Suuremad kogunemised ja peod tuleks siiski veel edasi lükata.
  • Vaktsineeri esimesel võimalusel, et kaitsta end raske haigestumise eest. Vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab piiranguid järk-järgult leevendada. Ka sel nädalal oodatakse vaktsineerima üle 50-aastaseid inimesi. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
  • Küsi abi kohalikust omavalitsusest. Riik on andnud kohalikele omavalitsustele kriisis kannatada saanud inimeste toetamiseks, sealhulgas vaimse tervise toe pakkumiseks lisaraha ning mitmed omavalitsused on selles suunas ka juba tegutsemas. (Valitsuse Kommunikatsioonibüroo, 10.05.2021)

 

Kehtivad piirangud: https://www.kriis.ee/et/kehtivad-piirangud-ja-nende-leevendused