« Tagasi

Valitsuse koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmed.

  • Olukord on tõsine. Nakatuda võib igal pool. Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire. Haiglaravil viibivate COVID-19 patsientide osakaal kasvab kiiresti. Sama kiire nakatunute arvu kasvu jätkumise korral tuleb hakata piirama plaanilist ravi.
  • Katkestame nakkusahelad. Peame kinni riigis kehtestatud piirangutest ja võtame kasutusele kõik ohutusmeetmed - püsime haigena kodus, hoiame distantsi, kanname maski, laeme mobiiltelefoni HOIA äpi. Vaid nii suudame hoida ära olukorda, kus paari nädala pärast tuleb kehtestada veel rangemad piirangud. Pingutame, et saaksime jõuludel olla oma lähedastega koos.
  • Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis (vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit) olnud inimesed peavad püsima kodus. Karantiini kestust saab lühendada, tehes mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi, mille tulemus peab olema negatiivne.
  • Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu, näiteks taotle pass või ID-kaart politsei iseteeninduses. Nii väldid kontakte ja vähendad nakatumise riski. (Valitsuse kommunikatsioonibüroo, 24.11.2020)