Merle Rääbise näituse “Õhtuti tantsime varbad villi” avamine
6. juuni 16:00 – 18:00

Merje Rääbis on disainer ja kunstnik, lõpetanud EKA moesakonna, kuulub Eesti Akvarellistide Ühendusse ja Eesti Moekunstnike Ühendusse. Ta on osalenud erinevatel rühmanäitustel alates 2009 aastast nii oma joonistuste, moejoonistuste kui akvarellidega.
Osalenud Fine Five tantsuteatri loomingulistes protsessides pildistades ja joonistades.
Alates 2025. aasta kevadest tegutseb Merje Ruhnu saarel Liise talus, ammutades inspiratsiooni kohahlikust kultuurist ja loodusest.
Näitusel saab näha Merje joonistusi, maale ja fotosid.
Näituse avamine 06.06.2026 kell 16.00.
Näituse avame helide ja liikumisega. Krista Köster toob saarele oma põneva instrumentide kogu, mis on kogunenud rännakutel Indias ja Nepaalis, aga ka Eesti meistrite poolt loodud väekaid pille ning loob näituse avamisel tundliku müstilise heliruum/ performanci. Kõlavad gongi, helikausside, kristall vibrafoni, shamaanitrummi, setari, flöödi jm helid. Krista on mitmekülgne etenduskunstnik, koreograaf, tantsija ning tantsu- ja joogaõpetaja, kelle looming seob liikumise, heli ja kohalolu praktikaid. Krista loomingut iseloomustab avatud meel, uuriv hoiak ja soov ühendada etenduskunst tervendava kunstiga.
